![](http://2.bp.blogspot.com/-BVQEw0EMVXI/UrC8K48BYqI/AAAAAAAAesE/RFk0XZ62g2w/s320/1474745_10202083556106428_1010375466_n.jpg)
Αυτό δήλωσε σήμερα στα ΜΜΕ η κ. Μαρία Εικοσιδέκα υπεύθυνη για τις κοινωνικές δομές του Δήμου Τρίπολης.
Έτσι λοιπόν έρχεται ένα ένα δεκαήμερο αλληλεγγύης "όπου στο φαρμακείο μας θα βρίσκονται φαρμακοποιοί που θα δίνουν τα φάρμακα’’, είπε η κ.Εικοσιδέκα.
Από 17 έως 24 Δεκεμβρίου στο χώρο του κοινωνικού ιατρείου που βρίσκεται και το κοινωνικό φαρμακείο θα βρίσκεται φαρμακοποιός που θα εξυπηρετεί τους πολίτες από τις 10.00 -11.00 και από τις 17.00 - 18.00. Οι πολίτες που θέλουν να ωφεληθούν το κοινωνικό φαρμακείο πρέπει να έχουν μαζί τους την κάρτα απορίας τους και το βιβλιάριο τους.
Δημοσίευση σχολίου